Układ kierowniczy

Na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy samochodem wpływa wiele jego elementów. Jednym z najważniejszych jest układ kierowniczy. Obecnie wyróżnia się 2 najbardziej podstawowe odmiany przekładni, które są elementami całego układu – przekładania zębatkowa i przekładnia śrubowo-kulkowa.

Najczęściej stosowanym elementem w układzie kierowniczym jest przekładnia zębatkowa znana również jako maglownica. Przenosi ona ruchy kierownicy na ruch postępowy mechanizmu zwrotniczego, a następnie na koła skrętne. Przekładnia działa na zasadzie zazębiania się kół zębatych. Zaletami takiego rozwiązania jest stosunkowo niska cena oraz prosta konstrukcja i duża niezawodność maglownicy.

Przekładnia zębatkowa

Przekładnia zębatkowa (maglownica )

 

Drugim popularnym elementem układu kierowniczego jest przekładnia śrubowo-kulkowa. Działa podobnie jak przekładnia ślimakowa i nie sprawia trudności w obsłudze. Podczas pracy powstaje ruch obrotowy ramienia.

 

Przekładnia śrubowo-kulkowa

Przekładnia śrubowo-kulkowa

Nasza oferta

Kramex jako firma specjalizująca się w sprzedaży części mechanicznych do samochodów, posiada też w swej ofercie szeroki asortyment układów kierowniczych.

W celu zakupu prosimy o kontakt telefoniczny 728 319 234 lub mailowy na adres auto-czesc@kramex.net.pl 

Oferta przekładni kierowniczych na allegro

www.kramex.net.pl | Copyright © 2001-2012 KRAMEX. Wszelkie prawa zastrzeżone