Sprężarka klimatyzacji

Układ klimatyzacji składa się z wielu elementów, jednak to sprężarka jest najbardziej narażona na częste uszkodzenia, ponieważ jest bardzo wrażliwa na wiele szkodliwych czynników. Dzieje się tak przez niewłaściwie przeprowadzone naprawy oraz zbagatelizowanie regularnego serwisowania. Jeśli klimatyzacja jest zabrudzona, to bardzo szybko sprężarka ulega awarii. Trzeba wiedzieć, że układ klimatyzacji źle znosi wilgoć i rożne zanieczyszczenia. Jeśli układ przez długi czas był rozszczelniony, albo kompresor został wymieniony po zatarciu, to warto użyć płynu do płukania klimatyzacji.

Nie można też zapominać o oleju do sprężarki klimatyzacji. Liczy się również odpowiednia jego ilość. Dzięki nasmarowaniu pompy, klimatyzacja nie zostanie uszkodzona podczas uruchamiania.

Skąd wiedzieć, że sprężarka jest uszkodzona? Można to rozpoznać przez charakterystyczny warkot i głośną pracę klimatyzacji. Jeśli już dojdzie do zatarcia kompresora, koniecznie trzeba go wymienić, a wraz z nim również podzespoły, w których skład wchodzą m.in. skraplacz i zawór rozprężny. Te części także zostają uszkodzone przez zatarcie się kompresora.

Oferta sprężarek

Firma Kramex posiada szeroki asortyment sprężarek klimatyzacji zarówno nowych jak i używanych.

Sprężarki objęte są gwarancją na okres 1 miesięca od daty sprzedaży. 

Sprzedawane sprężarki są dokładnie sprawdzane przed sprzedażą.

Potrzebujesz sprężarkę lub masz z nią problem to dzwoń - 728319234 lub napisz auto-czesci@kramex.net.pl.

Oferta sprężarek na allegro

www.kramex.net.pl | Copyright © 2001-2012 KRAMEX. Wszelkie prawa zastrzeżone