Naprawa amortyzatorów pneumatycznych

Układy pneumatyczne od lat są projektowane przez konstruktorów maszyn. Realizują wiele ruchów roboczych koparek, ładowarek i innych maszyn roboczych. Ponad 30 lat temu konstruktorzy aut po raz pierwszy użyli układów pneumatycznych także do tłumienia nierówności.

Zawieszenia pneumatyczne z założenia mają poprawiać parametry trakcyjne samochodu. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną redukcję drgań i wstrząsów. Poprawiają zatem komfort jazdy.

Niezaprzeczalną zaletą zastosowania układu pneumatycznego jest stały prześwit samochodu, niezależny od obciążenia. To sprawia, że rozwiązanie to jest szczególnie chętnie używane w autach typu kombi. Stały prześwit pozwala na bardziej przewidywalne zachowanie auta na zakrętach i mniejszy wpływ obciążenia na bezpieczeństwo jazdy. Poprawia to także aspekt wizualny użytkowania samochodu. Załadowane auto z przysiadającym tyłem wygląda mało atrakcyjnie – zawieszenie z elementami pneumatyki pozwala tego uniknąć.

Zawieszenie pneumatyczne doskonale spisuje się podczas jazdy po nierównej nawierzchni, stąd taka popularność tego rozwiązania w autach terenowych i SUV-ach. Z jego dobrodziejstw korzystają m.in. VW Touareg, Porsche Cayenne czy Audi A6 Allroad.Zawieszenie pneumatyczne pozwala na bieżącą regulację wysokości, dlatego podczas przejazdu przez większe nierówności można podnieść prześwit samochodu, a zmniejszyć go do minimum np. podczas załadunku. Użyty w Jeepie Grand Cherokeesystem Quadra-Lift umożliwia uzyskanie maksymalnego prześwitu aż 27 cm. więcej informacji na temat zawieszenia pneumatycznego na stronie autokult.pl 


Firma Kramex od 2014r zajmuje się naprawą amortyzatorów pneumatycznych ( Airmatic )

Główną przyczyną uszkodzenia amortyzatora pneumatycznego jest uszkodzenie jego poduszki pneumtycznej (miecha).

Poduszka jest wykonana z gumowego miecha który pod upływem czasu kruszeje i przepuszcza powietrze.

Naszym zadaniem jest wymiana tego gumowego miecha na NOWY.

Amortyzatory po naszej naprawie nie odbiegają parametrom od amortyzatora nowego!!!!

Każdy amortyzator po regeneracji testowany jest pod względem szczelności i sprawności.

Regeneracja Amortyzatorów jest objęta 12 - miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów 

Na naszym magazynie psiadamy już zrobione amortyzatory do szybkiej wymiany przy zwrocie starego amortyzatora !!!

www.kramex.net.pl | Copyright © 2001-2020 KRAMEX. Wszelkie prawa zastrzeżone